מאמרים

תיווך דירות יוקרה – עסק משתלם - חלק II

בדרך כלל, מקבל המתווך עמלה בגובה חודש שכירות או אחוז מסוים משווי המכירה במקרה והוא זה שהביא את הלקוח שביצע את הרכישה/שכירה של הנכס.

על כן, ברור כי מי שתחום עיסוקו כמתווך הוא תיווך של דירות יוקרה אשר מוגדרות כדירות השוות פי כמה וכמה מדירה רגילה, יגזור קופונים שמנים ועבים יותר מזה שעוסק בתיווך דירות רגילות שערכן נמוך בהרבה.

אם זה המצב, מדוע לא עוסקים כל המתווכים בתיווך דירות יוקרה?

הכניסה לתחום תיווך דירות היוקרה אינו פשוט כלל. על מנת לעסוק בתחום זה יש ליצור קשרים אישיים וחברויות רבות עם אנשי מפתח בתחום. רבים מאנשי המפתח בתחום הם אילי הון שונים או אישי מפתח בכלכלה הישראלית שכן מי קונה ומוכר דירות יוקרה אם לא עשירי הארץ. יצירת קשרים עם העשירים והחזקים במשק זה אינו דבר של מה בכך. בנוסף, צריך מתווך דירות היוקרה להיות בעל קשרים והיכרויות עם תושבי חוץ רבים, שכן תושבים זרים מהווים נתח גדול משוק דירות היוקרה בארץ. על כן, מתווך הדובר שפות זרות רלבאנטיות יכול להשיג יתרון של ממש על פני מתחריו דוברי העברית בלבד (למשל – מתווך דובר רוסית יוכל לפתח בקלות יתרה קשרים עסקיים עם אוליגרכים רוסיים. מתווך הדובר צרפתית ישיג יתרון בשוק הצרפתים היהודיים השוטף את הארץ בשנים האחרונות וכו...).

חזרה לחלק ראשון