מאמרים

תיווך דירות יוקרה – עסק משתלם

תיווך דירות יוקרה – עסק משתלם

כבר מאות שנים שבני אדם עוסקים בתיווך. קיימים אלפי סוגים שונים של תיווך, ומיליוני בני אדם ברחבי העולם אשר עוסקים בכל אותם סוגי תיווך שונים. הדוגמאות הבולטות והמוכרות יותר לאוזן הן תיווך דירות ונכסים להשכרה או למכירה, אך בפועל הרבה מאוד מתחומי העיסוק הם סוגים שונים של תיווך במסווה. בנקאות למשל, היא ענף תיווך – תיווך בין יחידות כלכליות שונות (אנשים וחברות) אשר חלקן מעוניינות ללוות כסף וחלקן להלוות כסף. הבנק רק מתווך ביניהם. דוגמה נוספת ל"תיווך במסווה" הוא יבוא – יבואן הוא לא יותר ממתווך בין המפעל הנמצא במדינה אחרת, לשוק הצרכנים המקומיים.

בואו נתמקד לרגע בסוג המוכר יותר של התיווך – תיווך נכסי נדל"ן. תיווך זה נפוץ ובא לענות על צורך בסיסי ביותר – מצד אחד אנשים רבים המעוניינים למצוא דירה או בית להשכרה או לקנייה, מצד זני אנשים אחרים המעוניינים למכור או להשכיר דירה או בית שברשותם. קיימים רק בארץ אלפי מתווכים הפועלים בכל רחבי המדינה, אך אנחנו רוצים להתמקד כאן בתחום מאוד ספציפי של תיווך נכסים – תיווך דירות יוקרה.

הכוונה היא למתווכי נדל"ן רגילים, אשר ממקדים את עיסוקם בניסיונות לתווך בין בעלי דירות יקרות במיוחד לבין שוכרים או קונים פוטנציאליים של אותן דירות.

למה תחום עיסוק זה משתלם במיוחד?כמו

בעולם התיווך, כמו במקומות רבים אחרים הכנסות המתווכים מגיעות מעמלות התלויות בגודל והיקף הפעילות.

המשך מאמר