מאמרים

דירות למכירה – איך למקד את החיפוש - חלק II

פעמים רבות נגלה שהדבר אינו בהישג ידינו, וכי חיפוש דירה לפי הפרמטרים הרצויים אינו אפשרי. במקרה כזה צריך להתאים מחדש את השאיפות למציאות ולהחליט על מה מתפשרים – על האזור בארץ, על השכונה, על גודל הדירה, על מצבה וכו'.

לאחר שערכנו סינון לפי כל הפרמטרים הללו מגיע השלב הסופי, שבו בודקים בשטח את הדירות העומדות למכירה. חשוב לתת מקום של חברת ייעוץ עסקי להתרשמות הראשונית שלנו ולאינטואיציה, בעיקר אם מדובר בדירה למגורים. כדאי לבדוק איך המרגש באזור, בבניין, בדירה עצמה; האם יש בדירה די אור (רצוי אפילו לבקר בדירה פעמיים – פעם אחת בשעות האור ופעם אחת בחושך), האם המטבח לא קטן מדי והאם היא נראית נוחה – כל אחד לפי הצרכים שהגדיר לעצמו. מדובר בפרמטרים אישיים מאוד, שכן ייתכן שאדם אחד לא סובל רעש של אוטובוסים אבל לא אכפת לו אם הסלון קטן, ואחרים לא רוצים שירותים בתוך חדר האמבטיה וכן הלאה. כדאי גם לשאול את הדיירים על הדירה ועל חסרונותיה, על השכנים, על הסביבה ועל כל פרט רלוונטי אחר (סביר להניח שאם הדירה אינה בבעלותם הם יענו ביתר כנות).

לאחר שרואים כמה וכמה דירות, נשארים עם ה"מועמדות הסופיות". בשלב הזה לא כדאי לחסוך ורצוי להיעזר בבעלי מקצוע לשם הערכת שוויה האמיתי של הדירה ומצבה – אל תסתפקו במראה עיניים, שכן זה עלול להטעות.

חזרה לחלק ראשון